Kamień Pomorski najlepszy w Świnoujściu

Autor:
Klaudia Krause

Załoga Amica JKKP pod wodzą Patryka Zbroi wygrała drugą rundę Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej, która odbyła się w Świnoujściu. Następna runda w Gdyni.

a starcie stanęło 12 klubów z całej Polski, w tym wielu utytułowanych zawodników jak Zbroja, Stańczyk czy Szymik. To między nimi miała rozegrać się walka o zwycięstwo w II eliminacji Klubowych Mistrzostw Polski i objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Od pierwszego biegu zdecydowanie najlepiej radził sobie zespół Amica JK Kamień Pomorski pod wodzą znanego z regat meczowych Patryka Zbroi, który wygrał 4 wyścigi. Równie dobrze żeglował zespół DTP PMT Szczecin Szymona Szymika. Niespodziewanie dobry początek zanotowały załogi HRM JKW Poznań (Piotr Harasimowicz) i KZ Sztorm Warszawa (Szymon Jabłkowski). W końcówce jednak dobry rytm odzyskał faworyt i lider klasyfikacji generalnej – Marek Stańczyk z Rainmaker MBSW Giżycko, awansując z wyścigu na wyścig i finalnie zakończył regaty na 3 pozycji. Doskonałym finiszem popisała się również młoda załoga AWF Katowice z Wiktorem Kobryniem za sterem, która wygrywając ostatni wyścig awansowała na wysokie 6 miejsce. Zważywszy na fakt, że w pierwszych majowych regatach zakończyli regaty na 13 miejscu, awans jest sensacyjny. Słabszy występ zaliczyły załogi z Yacht Club Sopot (obrońcy tytułu z sezonu 2015) oraz Dżygit z Białegostoku, które w poprzednich regatach zajęły odpowiednio 3 i 4 miejsce.

W klasyfikacji generalnej na czele pozostał zespół MBSW Rainmaker Giżycko minimalnie wyprzedzając DTP PMT TZR Szczecin i Amica JKKP Kamień Pomorski.

Następne zawody Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej odbędą się 23-24 lipca. Ligowa rywalizacja o tytuł Klubowego Mistrza Polski po raz pierwszy zawita do Gdyni i rozgrywana będzie równolegle z prestiżową imprezą 49er Grand Prix Gdynia.