Aztorin Kite Challenge

Autor:
Klaudia Krause

Drugi etap Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2016 zaplanowano w Rewie. Na cyplu zobaczyć będzie można popisy najlepszych kitesurferów w konkurencjach Freestyle oraz Race.

Już za tydzień na starcie zawodów Aztorin Kite Challenge staną zawodnicy światowej kitesurfingowej czołówki. Zawody zapowiadają się bardzo emocjonująco, gdyż po czerwcowym zwycięstwie Tomka Janiaka i drugim miejscu Maksa Żakowskiego w Racingu, zawodnicy niecierpliwią się, aby znów zmierzyć się w walce o upragniony tytuł. Jeszcze ciekawsza walka zapowiada się w konkurencjach freestyle’owych, ponieważ w Chałupach, mimo obiecującej prognozy pogody, zabrakło wiatru i nie udało się rozegrać zawodów.

Już odliczamy dni, bo Rewa to z pewnością jedno z najlepszych miejsc w Polsce do uprawiania kitesurfingu, stwarzające niepowtarzalne warunki zarówno do rozgrywania konkurencji freestyle’owych, jak i do ścigania się w konkurencji Kiteracing. Sponsorem tytularnym tej edycji będzie firma Aztorin - producent zegarków sportowych, nagrody ufunduje również Ford Kite Cup, partner zawodów. 

Zakończenie zmagań pucharowych oraz Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w czasie odbywającego się w Jastarni w dniach 11 - 15 sierpnia Ford Kite Festival, najbardziej oczekiwanej imprezy sezonu.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w zawodach zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie www.fordcup.pl. Bieżące informacje o zawodach w Rewie śledzić można na stronie wydarzenia na facebooku.

 

Rewa 22 – 23 lipca

galeria