Sopot Wave otworzył sezon

Autor:
Klaudia Krause

Ponad 600 osób wzięło udział w Sopot Wave, czyli powitaniu sezonu żeglarskiego, zorganizowanym przez wydawcę magazynów W Ślizgu! oraz Prestiż Magazyn Trójmiejski.

Wydarzenie, które ponownie odbyło się w sopockim klubie Pick&Roll, przyciągnęło nie tylko trójmiejskich przedstawicieli biznesu oraz świata mody, ale przede wszystkim dużą rzeszę reprezentantów środowiska żeglarskiego. Wśród gości pojawili się m.in. Roman Paszke i Adam Skomski, związani z największym polskim regatowym katamaranem Gemini 3, Maciej Marczewski „Świstak”, dzisiaj 77racing team, Jacek Noetzel, szef UKS Navigo i aktualny mistrz świata w kategorii master katamaranów A−klasy. Mocną reprezentację miał Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia na czele z Gosią Białecką, mistrzynią świata w windsurfingowej klasie RS:X i jedną z medalowych nadziei na igrzyskach w RIO. Z SKŻ stawili się też m.in. Paweł Tarnowski, Mistrz Europy, Przemek Miarczyński, brązowy medalista z IO w Londynie i Maja Dziarnowska – wszyscy pływający w klasie RS:X. Spotkać można było Irminę Mrózek Gliszczyńską, olimpijkę w klasie 470, Tomka Janiaka, Mistrza Świata w kite race i freestyle w kategorii masters, czy Karolinę Wolińską, Mistrzyni Polski w powoli rozwijającym się w Polsce surfingu. Oprócz nich wielu innych uznanych żeglarzy – zarówno zawodowych jak i amatorów, trenerów oraz sympatyków żeglarstwa.

Najważniejszym punktem Sopot Wave były pokazy mody. Na wybiegu, pod czujnym okiem reżysera pokazów, Michała Starosta,  najnowsze stylizacje zaprezentowały marki segmentu premium: Marella, Patrizia Pepe, Escada Sport, Versace oraz Pinko. Swoją działalność zaprezentował też partner imprezy GSC Yachting, organizator Biznes Ligi Żeglarskiej i Yacht Club Sopot. Finałem był koncert Noviki w jej klubowym repertuarze. O dobry nastrój zadbali barmani z agencji Bar4You, którzy raczyli gości m.in. wyśmienitym Prosecco Mionetto, a także miksami na bazie wódki i ginu. Sporym zainteresowaniem, cieszyły się także samochody marki Audi dostarczone przez Audi Centrum Gdańsk, wśród nich praktyczne – pod kątem chociażby przewożenia osprzętu żeglarskiego, czy dzielności w trudniejszym terenie – modele A6 Allroad, Q5 i Q7. Swoje stoisko miały Domy Hybrydowe, na którym za pomocą okularów do wirtualnej rzeczywistości można było zwiedzić wybrany dom. Dzięki firmie Antrax Audio można było usłyszeć audiofilskie możliwości legendarnej marki McIntosh. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs, organizowany przez bank Citi Handlowy, a do którego nagrody przekazali sponsorzy imprezy, m.in. voucher o wartości 25 tys. zł na zakup apartamentu od London House, zabieg w klinice Dr Kubika, rejs jachtem Jeanneau Sun Odyssey ufundowany przez Premium Yachting, dzień w OXO Luxury Spa, mobliny ekspres do kawy od Audi, kartę podarunkową od Centrum Handlowego Klif, iPad od banku Citi Handlowy, czy adopcję na rzecz WWF-u od Domów Hybrydowych.

Kolejną, czwartą już edycję Sopot Wave zaplanowano na wrzesień tego roku.

Kronika z Sopot Wave na stronie 52.