NorthEast Marina w sercu Szczecina

Autor:
wślizgu

W Szczecinie, na wyspie Grodzkiej oficjalnie otwarto North East Marina, pierwszy port jachtowy położony tuż przy centrum miasta.

NorthEast Marina Szczecin dysponuje 49 miejscami dla rezydentów oraz  25 miejscami dla turystów. Położony jest na dwóch wyspach: Łasztowni i Wyspie Grodzkiej, z których rozciąga się malowniczy widok na słynne Wały Chrobrego. Choć marina leży w sercu Szczecina, to pozostaje w bezpośredniej bliskości przyrody, o czym świadczy otaczający ją obszar Natura 2000. Otwarciu mariny towarzyszyły regaty z cyklu Polish Match Tour, które polegają na krótkich, widowiskowych wyścigach jachtów jeden na jednego. Do dyspozycji szczecinian czekały też motorówki i katamaran Żeglugi Szczecińskiej, z których chętni mogli podziwiać miasto z perspektywy Odry. Jeden z rejsów pilotował Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Momentem kulminacyjnym było oficjalne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. 

– Mam nadzieję, że nasza marina, w swoim pierwszym pełnym sezonie, przyciągnie do nas turystów z Polski i zagranicy. Mamy im wiele do zaoferowania – mówił Piotr Krzystek. – To miejsce w tym roku zacznie żyć. To tutaj budujemy nowe serce Szczecina. Życzę żeglarzom pogodnego sezonu!

Po symbolicznym otwarciu sezonu 2016 na pływającej scenie odbył się koncert „NorthEast Concert 360°”. Wśród artystów pojawili się m.in. Sylwia Różycka, Adam Dzieciniak i Damian Rybicki.

Autor