Najlepsi z Europy Techno293

Autor:
wślizgu

Windsurfingowe klasy Techno293 i Techno293 Plus będą walczyć w lipcu o tytuł Mistrza Europy na wodach Zatoki Gdańskiej.

Klasa Techno293 (T293) to największa klasa windsurfingowa na świecie. Przygotowuje młodych zawodników do startów na olimpijskiej RS:X. T293 to młodsi zawodnicy pływający na żaglach 5.8, 6.8 i 7.8. T293 Plus przeznaczona jest z kolei dla starszych, a zawody odbywają się na żaglach 8.5. T293 Plus ostatnio została wybrana klasą do młodzieżowych igrzysk olimpijskich ISAF 2018. Mistrzostwa Europy T293 Plus w Sopocie będą pierwszą mistrzowską imprezą w tej klasie. 

Obok zwykłych krótkich wyścigów zaplanowany jest długi wyścig, a w klasie T293 Plus również slalom. Nowością jest „tracking” umożliwiający zdalne śledzenie przebiegu zawodów.

- Doświadczenie jakie zdobyliśmy organizując regaty mistrzowskie sprawiło, że dziś ubiegając się o zawody możemy z powodzeniem rywalizować z każdym – mówi Piotr Hlavaty, Komandor klubu SKŻ Ergo Hestia Sopot. - Przyznanie organizacji Mistrzostw Europy klasy Techno293, czyli jednej z największych imprez światowego windsurfingu, to kolejny dowód zaufania. Przygotowanie zawodów dla ponad 300 zawodników to zawsze wyzwanie. Dzięki wieloletniemu zaangażowaniu miasta Sopotu w rozwój żeglarstwa nie musimy martwić się o infrastrukturę, a przy budowie strefy kibica pomoże Grupa ERGO Hestia. Mając takie wsparcie możemy planować już kolejne sezony. W przyszłym roku do Sopotu przyjadą zawodnicy klasy Open Bic, a w 2018 będziemy gospodarzem mistrzostw Europy olimpijskiej klasy RS:X.

 

Regaty odbędą się w dniach 17 – 30 lipca. Ich organizatorem jest Sopocki Klub Żeglarski Ergo-Hestia Sopot 

Autor

galeria