Medalowe miejsca w Pucharze Świata w Hyeres

Autor:
Klaudia Krause

Zofia Klepacka (YKP Warszawa) i Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zwyciężyli w windsurfingowej klasie RS:X w żeglarskich regatach Pucharu Świata we francuskim Hyeres. Na drugim stopniu podium w tej samej klasie znalazł się także Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

Brązowa medalistka igrzysk w Londynie, Zofia Klepacka już przed startem do popołudniowego niedzielnego wyścigu medalowego była pewna miejsca w czołowej trójce. Przypłynęła na metę druga, za Hiszpanką Mariną Alabau Neirą, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo. Drugie miejsce na podium zajęła wicemistrzyni świata, która jest także aktualną mistrzynią Europy, Brytyjka Bryony Shaw, a trzecia była reprezentantka Francji - Charline Picon.

Z powodu złych warunków atmosferycznych nie przeprowadzono natomiast finałowego wyścigu deskarzy, w związku z tym zwyciężył przygotowujący się do startu na igrzyskach Mistrz Świata Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), a za nim regaty ukończył nasz Mistrz Europy Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Tym samym reprezentanci Energa Sailing Team Poland powtórzyli sukces sprzed dwóch lat. Trzecie miejsce zajął wicemistrz olimpijski z Londynu Nick Dempsey.

Zaledwie punktu do tego, aby ścigać się w wyścigu medalowym zabrakło Małgorzacie Białeckiej (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która będzie reprezentować Polskę na igrzyskach w Rio de Janiero. Na tej samej pozycji uplasował się także Przemysław Miarczyński.

 

Pozostała dwójka Biało-Czerwonych, przygotowująca się do występu w sierpniowych igrzyskach olimpijskich wypadła optymistycznie, nieco gorzej poszło naszym reprezentantom w klasie 49er. Agnieszka Skrzypulec (Sejk Pogoń Szczecin) z Irminą Mrózek Gliszczyńską (ChKŻ Chojnice) zajęły szóste miejsce w klasie 470 i w końcowej klasyfikacji awansowały z ósmego na siódme. Natomiast Kacper Ziemiński (Sejk Pogoń Szczecin) w klasie Laser przypłynął ósmy i utrzymał dziewiątą pozycję. W klasie 49er Tomasz Januszewski z Jackiem Nowakiem uplasowali się na dwunastym miejscu, a Łukasz Przybytek z Pawłem Kołodzińskim regaty na Lazurowym Wybrzeżu zakończyli na 25. pozycji.