Kajtowa królowa Helu

Autor:
Klaudia Krause

Na przełomie czerwca i lipca Chałupy opanują kitesurferki. Queen of Hel to festiwal kitesurfingu skierowany wyłącznie do kobiet. W Ślizgu! został patronem imprezy.

Chcemy zebrać całą wiedzę, nowinki i doświadczenia, które latami kumulujemy i przekazać to wszystko dalej, w jednym miejscu, w jednym tygodniu, holistycznie i kompleksowo – mówi Katarzyna Lange, zawodniczka teamu Nobile, organizator imprezy. - Doświadczeniem i sekretami podzielą się z nami cenione kitesurfingowe gwiazdy .

Gościem specjalnym będzie dwukrotna Mistrzyni Świata Karolina Winkowska, u jej boku wystąpią znane kobiety ze świata kitesurfingu: Agnieszka Grzymska, Helena Brochocka, Natalia Grabowska oraz psycholog sportu Dominika Wilczyńska.

W planie imprezy przewidziano mnóstwo atrakcji, w tym m.in.: darmowe lekcje demo kitesurfingu, prezentacja i testy sprzętu kitesurfingowego damskich kolekcji firm Nobile i Slingshot, pokaz freestyle zawodniczek kitesurfingowych oraz konsultacje z fizjoterapeutą. Ponadto dla każdej uczestniczki kursów, pro campu lub zawodów przewidziany jest specjalny Welcome Pack, a inauguracją festiwalu będzie wyścig o tytuł Queen of Hel.

 

Queen of Hel, 27 czerwca – 3 lipca, Chałupy 6