Dwie odsłony Polish Match Tour

Autor:
Klaudia Krause

Pierwsze regaty corocznego Polish Match Tour już za nami. Spring Cup w Rybniku należał do Szymona Szymika, a szczeciński Double Warm Up Match Race to zaciekła walka polsko-malezyjska, z której zwycięsko wyszedł Przemek Tarnacki. 

Pierwsza impreza match racingowa wystartowała już 16 i 17 kwietnia – to Rybnik Spring Cup (Skippi650) zaliczana do klasyfikacji Pucharu Świata ISAF. Zeszłoroczny zwycięzca październikowych regat Rybnik Match Race – Szymon Szymik ponownie zatriumfował na wodach Zalewu Rybnickiego. Drugie miejsce zajęła załoga Tymona Sadowskiego z Gdańska, a brązowy medal wywalczył Jens Hartwig z Niemiec pokonując w małym finale kolejnego Polaka - Piotra Harasimowicza.

Druga impreza miała miejsce w Szczecinie. W długi weekend majowy na wodach Odry i jeziora Dąbie odbyły się regaty Double Warm Up Match Race (TOM28). Bazą była North East Marina, nowy port jachtowy na Wyspie Grodzkiej. Na czele regat Pucharu Świata dwukrotnie znalazła się para polsko-malezyjska. W pierwszym finale rywalizowali ze sobą Przemysław Tarnacki i Jeremy Koo, z których lepszy okazał się Polak wygrywając pewnie 2-0. Natomiast drugi finał to zacięta rywalizacja Koo z Wosińskim. Mimo, że walka toczyła się do ostatnich metrów Malezyjczyk ponownie przegrał finał.

W ramach Polish Match Tour żeglarze ścigają się na dwóch typach łódek, TOM28 – zaprojektowanych specjalnie do meczy, nowoczesnych i bardzo sprawnych jachtach, które są miniaturą jednostek Pucharu Ameryki z przed kilku lat, oraz Skippi650 – pozytywnie ocenianych przez większość autorytetów żeglarskich, szybkich jachtach regatowych.

Kolejne regaty Szczecin Match Race Grade2, eliminacje do Mistrzostw Świata World Match Tour, odbędą się w dniach 20-22 maja. Organizatorem cyklu jest MT Partners, a patronem medialnym W Ślizgu!.

galeria