Czwarte regaty o żeglarski puchar trójmiasta

Autor:
Klaudia Krause

Niespełna 50 załóg zgłosiło swój udział w regatach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, które odbędą się tradycyjnie w ostatni weekend maja. Regaty będą również inauguracją Pucharu Bałtyku Południowego na Zatoce Gdańskiej. Czwarta edycja ŻPT rozpocznie się w Gdańsku, a w kolejnych dniach żeglarzy ugoszczą Gdynia i Sopot.

Pierwsze wyścigi odbędą się na wysokości molo w Brzeźnie już 28 maja. Większość załóg już zgłosiła swój udział w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta. Wśród nich jacht Blagodarnost’2 – zwycięzca nagrody specjalnej roku 2015 dla załogi, która wygrała najwięcej wyścigów w swojej klasie oraz weterani – jednostki takie jak Dana, Meluzyna czy Hobart, które startują w regatach od pierwszej edycji. 

Warto podkreślić, że Żeglarski Puchar Trójmiasta to wydarzenie nie tylko dla doświadczonych skipperów, ale również dla tych, którzy nigdy wcześniej nie brali udziału w żeglarskich wyścigach. Tegoroczna edycja regat poprzedzona zostanie bezpłatnym szkoleniem dla zgłoszonych załóg. 26 maja odbędzie się profesjonalny trening „North Sails Go 4 Speed” – takie szkolenie, szczególnie na początku sezonu, to dobra okazja do sprawdzenia jachtu, zgrania załogi i poznania akwenu. 

W tym roku zgłoszonym uczestnikom, kibicom oraz tym, którzy nie skompletowali jeszcze załogi, ale chcą być na bieżąco ze wszystkimi informacjami na temat Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, z pomocą przychodzi aplikacja Eventory. Wystarczy pobrać ją na swojego smartfona i dołączyć do wydarzenia „Żeglarski Puchar Trójmiasta”, aby mieć pod ręką dostęp do szczegółowego programu regat i imprez towarzyszących oraz aktualności zarówno przed, jak i w trakcie imprezy.

galeria