Regatowe Trójmiasto

Autor:
Matylda Promień

Już po raz trzeci - Gdynia, Sopot i Gdańsk - wspólnie organizują Żeglarski Puchar Trójmiasta. Regaty od 29 do 31 maja. W Ślizgu! patronuje imprezie.

Tradycyjnie, jak co roku zmienia się kolejność odwiedzania miast – gospodarzy. Inauguracja trzeciej edycji odbędzie się w Gdyni, następnie po sobotnich wyścigach zawodnicy zacumują jachty w Marinie Sopot. Uczestnicy poprzednich edycji doskonale wiedzą, że drugi dzień regat to również czas wspólnego świętowania. W tym roku wieczorna impreza dla załóg odbędzie się w malowniczo położonej restauracji White Marlin. Zakończenie imprezy zaplanowane jest na niedzielnie popołudnie w Gdańsku, w rejonie Głównego Miasta, gdzie wręczone zostaną nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach oraz najważniejsze trofeum – puchar dla najszybszej załogi. 

– Popularność wydarzeń takich jak Żeglarski Puchar Trójmiasta i rosnące z każdym rokiem grono miłośników wiatru i wody umacnia nas w przekonaniu, że to właśnie na Pomorzu bije serce polskiego żeglarstwa. Trójmiejska inicjatywa to budujący przykład partnerstwa, które przyczynia się do ogólnopolskiej promocji regionu i jego największych walorów – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, patron honorowy Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

Jachty zmierzą się w kat. jachtów do 7 m, od 7 do 9 m i powyżej 9 m oraz wielokadłubowce powyżej 6 metrów. Atrakcją będzie udział jednostek 3. Flotylli Marynarki Wojennej RP, nie zabraknie atrakcji na lądzie. Na starcie, każdego roku gromadzi się kilkadziesiąt załóg, wśród których są zarówno amatorzy, jak i profesjonalni skipperzy. Wydarzenie jest okazją do wymiany doświadczeń i sprawdzenia formy po zimowej przerwie. Rejestracji załóg dokonać można za pośrednictwem strony internetowej: www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl. Organizatorem wydarzenia jest Pomorski Związek Żeglarski, sponsorem jest Grupa ENERGA. Odzież dostarczy D.A.D. Sportswear, marka która ubiera żeglarską reprezentację Polski. 

Autor

Matylda Promień