Zwycięstwo i drugie miejsce Polaków #Kieler Woche

Autor:
wślizgu

W tym roku odbyła się już 125. edycja niesamowitego festiwalu żeglarskiego - regat Kieler Woche w Kilonii, które zaliczane są do żeglarskiego Pucharu Europy. W zawodach wzięło udział blisko 3000 zawodników z 50 krajów, w tym około 90 polskich żeglarzy. Świetnie w klasie 420 od początku regat radzili sobie Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski (ChKŻ Chojnice/OKŻ Olsztyn), którzy już po pierwszym dniu rywalizacji zajmowali drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Młodzi żeglarze wygrali łącznie 4 z 8 wyścigów i tylko raz zajęli miejsce gorsze niż czwarte w stawce 62 jachtów, dzięki czemu zwyciężyli w całych regatach! Z kolei w klasie 49er z dnia na dzień w rywalizacji rozpędzali się Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk), którzy po pierwszym dniu zmagań plasowali się na dziewiętnastej pozycji. Jednak później systematycznie pięli się górę klasyfikacji i do niedzielnego wyścigu medalowego ruszali jako liderzy. Jednak w decydującym starcie wpłynęli na metę jako piąta załoga, co dało im drugą lokatę w całej imprezie. Dobry występ zaliczyła też Magdalena Kwaśna, która zakończyła rywalizację w klasie Laser Radial na miejscu czwartym oraz Dawid Kania, który był piąty w Laserze Standardzie.