Triumf Woyciechowskiej i Damasiewicz w Azji #kiteboarding

Autor:
wślizgu

Magdalena Woyciechowska zwyciężyła, a Julia Damasiewicz zajęła drugie miejsce w zakończonych 29 maja Mistrzostwach Azji Formuły Kite, które odbywały się w Beihai w Chinach. Udział w regatach wzięli zawodnicy z 11 krajów. Podczas zawodów udało się przeprowadzić 16 wyścigów. Polskę reprezentowały dwie przedstawicielki klubu SKŻ ERGO Hestia Sopot - Magdalena Woyciechowska oraz Julia Damasiewicz. Zwyciężyła Woyciechowska, która wygrała cztery wyścigi i aż dziewięć razy wpływała na metę druga. Z kolei drugie miejsce zajęła Damasiewicz, która straciła do klubowej koleżanki dziesięć punktów. Dzięki tak dobremu występowi, dziewczyny zainkasowały cenne punkty potrzebne do znalezienia się w czołowej dziesiątce światowego rankingu. To oznacza, że tym samym obie zakwalifikowały się do igrzysk sportów plażowych, które w dniach 10-15 października odbędą się w San Diego w Stanach Zjednoczonych. Kiteboarding będzie jedną z piętnastu dyscyplin obecnych na tej imprezie.