SPORTOWCY SZKOLĄ BIZNES

Autor:
wślizgu

Sportowiec.Pro to projekt, w którym sportowcy, w tym kadra olimpijska, prowadzą szkolenia dla pracowników firm. Za pomysłem stoi utytułowana żeglarka klasy 470 - Irmina Mrózek Gliszczynska.

Wykłady, warsztaty i wystąpienia power speech na wydarzeniach specjalnych - właśnie to oferują profesjonalni sportowcy, którzy w ramach projektu Sportowiec.Pro dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. Fundacja ma dwa główne tory działalności. Z jednej strony pomaga sportowcom budować swoją karierę, a z drugiej prowadzi szkolenia motywacyjne dla prywatnych firm. Każdy sportowiec ma swoje metody - wypracowane przez lata z trenerami, ekspertami i innymi zawodnikami, prowadzące do osiągania celów, radzenia sobie z porażkami czy stresem, bądź schematy pracy w zespole. Sportowiec.Pro ma pokazać w jaki sposób przenieść to do korporacji i wykorzystać w pracy zawodowej. Ma też przybliżyć odbiorcom symboliczną górę lodową i opowiedzieć o tym, co dzieje się w głowie sportowca, poza boiskiem, kamerami czy w zespole.

W skład teamu Sportowiec.Pro wchodzą wybitni polscy sportowcy i olimpijczycy: Piotr Myszka, Weronika Nowakowska, Oktawia Nowacka, Luiza Złotkowska, Adam Kszczot, Karolina Riemen-Żerebecka, Magda Fularczyk-Kozłowska, Magda Gorzkowska i Sebastian Mila. Wśród nich znajduje się też współzałożycielka fundacji Irmina Mrózek Gliszczynska.

Po zakończeniu kariery, wiedziałam, że nadal chcę pracować ze sportowcami - tłumaczy Irmina. - Miałam wiele pomysłów, jednak dopiero z Jurkiem Mieńkowskim, managerem Oktawii Nowackiej, postanowiliśmy połączyć siły. Tak powstał pomysł, koncepcja i plan działania w ramach Fundacji Sportowiec.Pro, który razem realizujemy. Na samym początku dostałam też spore wsparcie od Piotrka Myszki, który nie tylko wspierał mnie radami, ale także, jako jeden z pierwszych sportowców dołączył do naszego projektu. Sporo czasu zajęło mi znalezienie swojego „ja” poza żeglarstwem. W tym momencie jestem zaangażowana w nasz team, ale muszę powiedzieć szczerze, że ciągnie wilka do lasu… - podsumowuje.

Warto podkreślić, że fundacja zrezygnowała z terminologii „wykładów motywacyjnych”.

Wszyscy sportowcy i osoby z ich otoczenia wiedzą jak wielka praca jest wymagana do osiągnięcia „sukcesu”, a także ile kosztuje utrzymanie się na topie czy podniesienie po niepowodzeniu - mówi Jerzy Mieńkowski z Fundacji Sportowiec.Pro. - Podczas wykładów, sportowcy i eksperci dzielą się swoimi doświadczeniami, wiedzą i praktycznymi wskazówkami w zakresie sposobów budowania i utrzymania motywacji, formułowania celów, radzenia sobie ze stresem z zachowaniem mistrzowskiego flow. W jednym zdaniu: są to praktyczne rady najlepszych sportowców, do wykorzystania w życiu codziennym. 

Oprócz wykładów sportowców, w ofercie znajdziemy również porady ekspertów ze świata sportu, np. Marek Szkolnikowski, dziennikarz i dyrektor TVP Sport prowadzi ciekawe prezentacje pt. „Menedżer przyszłości - o jutrze pomyśl już wczoraj", natomiast Beata Mieńkowska, psycholog z 30-letnim doświadczeniem pracy ze sportowcami opowiada o holistycznym rozwoju osobistym zarówno w formie wykładów jak i warsztatów.

 

W czerwcu fundacja rozpoczęła działania informacyjne i sprzedażowe, natomiast pierwsze wykłady odbędą się już pod koniec sierpnia. Rozwój projektów sportowców można śledzić na: www.sportowiec.pro

Autor