POLACY MISTRZAMI EUROPY LASER RADIAL

Autor:
wślizgu

Pod koniec maja odbyły mistrzostwa Europy seniorów w klasach Laser Standard, Laser Radial kobiet i mężczyzn w Porto. Najwięcej powodów do radości mieli nasi reprezentanci w nieolimpijskiej klasie Laser Radial mężczyzn, gdzie złoty medal wywalczył Aleksander Arian (UKS Sailing Team Rzeszów), a wicemistrzem Europy został Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa). Lepszy początek imprezy miał Arian, ale po trzech dniach regat Rudawski dogonił go na odległość zaledwie trzech punktów. Jednak później rzeszowianin wygrał pięć wyścigów z rzędu i zdecydowanie zwyciężył. Bardzo dobrze zaprezentowali także młodzi Michał Krasodomski (AZS AWFiS Gdańsk) i Piotr Malinowski (MOS SSW Iława). Pierwszy z nich był 5, ale wywalczył srebrny medal ME w kategorii U21, a drugi zajął 8 miejsce w rywalizacji z seniorami oraz 4 w klasyfikacji młodzieżowej. W olimpijskiej kategorii kobiet Magladena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) zajęła 15 miejsce, Agata Barwińska (MOS SSW Iława) zakończyła rywalizację na miejscu 18.