Piotr Cichocki mistrzem świata!

Autor:
wślizgu

Piotr Cichocki zdobył złoty medal w klasie Hansa 303 podczas mistrzostw świata żeglarzy z niepełnosprawnościami, które w dniach 30 czerwca - 7 lipca odbyły się w Puerto Sherry w Hiszpanii. W regatach wzięło udział 86 żeglarzy z 25 krajów. Na starcie stanęło czworo reprezentantów Polski i wszyscy rywalizowali w klasie Hansa 303. Bardzo dobrze od początku imprezy spisywał się aktualny mistrz Europy, Piotr Cichocki (AKS OSW Olsztyn), który już podczas pierwszego dnia dwukrotnie mijał linię mety jako pierwszy i został liderem mistrzostw. Przez pierwszą część regat kroku dotrzymywał mu najlepszy przed rokiem, Australijczyk Christopher Symonds, który zbliżył się do Polaka nawet na jeden punkt. Jednak później nasz żeglarz był bezkonkurencyjny i łącznie wygrał aż osiem z dwunastu wyścigów, a cztery razy wpływał na metę drugi, zapewniając sobie tytuł mistrza świata. W kategorii kobiet dzielnie żeglowała mistrzyni Europy sprzed dwóch miesięcy - Olga Górnaś-Grudzień (AKS OSW Olsztyn), która w końcowej klasyfikacji znalazła się tuż za podium, na czwartej pozycji.