JANEK GRZEGORZEWSKI NA KOLEJNYCH ZAWODACH REDBULLA

Autor:
wślizgu

Po debiucie w Red Bull King of the Air, 18-latek z Łodzi, nie zwalnia tempa. Przed nim kolejne ekstremalna impreza - Red Bull Megaloop Challenge. Janek Grzegorzewski będzie pierwszym rodakiem, który weźmie udział w tych zawodach, a zarazem ich najmłodszym uczestnikiem.

Red Bull Megaloop Challenge to zawody wymyślone przez Rubena Lentena - specjalistę od pływania w ekstremalnych warunkach. Do ich rozegrania potrzebny jest wiatr osiągający minimum 38 węzłów! W tegorocznej edycji po raz pierwszy w historii wystartuje Polak, Janek Grzegorzewski, który powalczy o tytuł króla lotów na pełnej mocy. 

Okno pogodowe zostało otwarte. Czas na rozegranie tych ekstremalnych zawodów rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 1 listopada. Na holenderskim spocie, plaży w Zandvoort, zaprezentuje się 16 topowych riderów. W zeszłym roku najlepszy okazał się Joshua Emanuel z RPA, który pokazywał równe skoki na pełnej mocy i najlepiej sprostał niecodziennym warunkom. Pierwszy raz w historii holenderskich zawodów nie wygrał ich Holender. Kto tym razem zdobędzie miano króla megaloopów? Trzymamy kciuki za młodego Polaka.

 

 

Autor