Warsaw Surf Film Festival

Autor:
wślizgu

17 filmów o surfingu uprawianym w różnych rejonach świata pokazano podczas pierwszej edycji festiwalu Warsaw Surf Film Festival powered by #MistrzowskaOchrona. Wiele z nich zaprezentowanych było w Polsce po raz pierwszy. Impreza odbyła się 16-18 listopada w Warszawie.

Surfing to styl życia, jednak dla każdego znaczy trochę coś innego, o czym widzowie festiwalu  mogli się przekonać dzięki szerokiemu wyborowi prezentowanych filmów. Był surfing na Hawajach, w Australii, ale też za kołem podbiegunowym lub w tak nietypowych lokalizacjach jak: Sahara Zachodnia, Mauretania, Senegal, czy Gambia. 

W programie znalazły się produkcje docenione na najlepszych międzynarodowych festiwalach filmów surfingowych. Tzw. „gwoździem programu” była polska premiera filmu „Andy Irons: Kissed By God”. Inną ciekawą propozycją był obraz „Beyond the noise”. Nie zabrakło też polskich produkcji: "Freezing to Cold. Baltic - Lofoten", której towarzyszyła wystawa zdjęć Krzysztofa Jędrzejaka, „Blueness”, oraz prapremiery „Baltica Boyz Escape”. Seanse odbywały w kinie Amondo i klubie SPATiF, w samym sercu Warszawy.

 

Organizatorzy przewidzieli też ciekawe wydarzenia towarzyszące: opening surf party w klubie SPATiF na którym zagrało aż 5 DJów: FLIRTINI: Jedynak & MentXXL / Dj Dbt / Invent / Derrick, dyskusję na temat kobiet w świecie surfingu, oraz spotkanie z Ewą Chodkiewicz z WWF, podczas którego można było zgłębić temat zanieczyszczenia mórz i oceanów plastikiem i porozmawiać np. o tym jak wygląda sytuacja w naszym Bałtyku.   W Ślizgu! patronowało.

Autor