Ritz-Carlton x Yacht Collection

Autor:
Klaudia Krause-Bacia

Jedna z najbardziej prestiżowych sieci hotelowych - Ritz-Carlton tworzy dla swoich gości nowe ośrodki, tym razem na wodzie. Pierwsze rezerwacje na ekskluzywne rejsy wycieczkowe „Yacht Collection”, już się rozpoczęły.

Ekskluzywna sieć hotelowa Ritz-Carlton, dysponująca aż 91 luksusowymi hotelami na całym świecie, tym razem postanowiła zabrać gości w podróż i świadczyć swoją usługę poza budynkiem hotelu. Już niedługo Ritz-Carlton ma pojawić się na rynku statków luksusowych z ofertą ekskluzywnych rejsów wycieczkowych. Już w lutym 2020 roku w rejs po morzach i oceanach mają wyruszyć trzy luksusowe jachty Ritz-Carlton Yacht Collection. Według inicjatorów tego pomysłu, statki te zaoferują „najbardziej intymne i ekstrawaganckie doświadczenie w zakresie podróży”.

- Naszym celem jest zaoferowanie legendarnej usługi Ritz-Carlton w zakresie luksusowej akomodacji również na morzu, a także ponowne zdefiniowanie morskich podróży - mówiła Lisa Holladay, rzeczniczka marki Ritz-Carlton „Forbesowi”. - Coraz większy popyt na luksusowe rejsy ogromnymi cruiserami zainspirował nas do wejścia na rynek i stworzenia mniejszych statków wycieczkowych, które spełnią wymagania naszych gości – spuentowała.

Ritz-Carlton Yacht Collection będzie mógł zabrać na pokład maksymalnie 298 pasażerów. Do dyspozycji gości będzie 149 apartamentów z balkonami oraz 2 dwupokładowe apartamenty typu penthouse. Pokładowe restauracje ma poprowadzić Sven Elvefeld, szef kuchni nagrodzonej 3 Gwiazdkami Michelin restauracji „Aqua” w Wolfsburgu. Nie zabraknie również luksusowego Spa, pokładowego lounge’u, barów i innych atrakcji dla ludzi z wyższych sfer. Poza statkiem pasażerowie będą mogli uczestniczyć w wycieczkach zorganizowanych we współpracy z lokalnymi szefami kuchni, muzykami, czy artystami. Rejsy będą trwały od 7 do 10 dni i obejmą swym zasięgiem Europę Zachodnią i Północną, morze Śródziemne, Karaiby, Kanadę i Nową Anglię, a także trasy transatlantyckie. Jachty zatrzymywać się będą w małych portach i lokalizacjach niedostępnych dla masowych wycieczkowców, jak chociażby włoskie Capri i Portofino.

 

Jachty Ritz-Carlton Yacht Collection powstają w Stoczni Barreras w Vigo w Hiszpanii. Produkcją zajmuje się Ritz we współpracy z firmą Tillberg Design of Sweden ze Szwecji. Oferta skierowana będzie głównie do osób korzystających już z hoteli Ritz-Carlton. Pierwsze rezerwacje na rejsy już się rozpoczęły.