Joanna Pajkowska dookoła świata!

Dwa lata temu mówiła o tym przedsięwzięciu jako marzeniu. Dzisiaj je realizuje. Kapitan Joanna Pajkowska na pokładzie jachtu „FanFan” wyruszyła do Plymouth, skąd wypłynie w samotny rejs dookoła świata bez zawijania do portów. Już raz próbowała zmierzyć się z tym wyczynem, jednak ze względu na sztorm musiała zakończyć swój rejs. Z Plymouth wyruszy w rejs dookoła świata bez zawijania do portów. Trudną trasą wokół trzech przylądków. W Polsce pokonało ją do tej pory tylko trzech żeglarzy: Henryk Jaskuła, Tomasz Lewandowski i Szymon Kuczyński. Kobieta na razie tej trasy nie zrobiła.

Oficjalne pożegnanie ktp. Pajkowskiej odbyło się na uroczystości zakończenia Międzynarodowego Zlotu Żeglarskiego w Gdyni. Na trasie do Helu towarzyszyła jej flotylla jachtów biorących udział w żeglarskim zlocie.

– Liczę, że ten rejs to przedsięwzięcie na 200, może 220 dni – mówiła kpt. Pajkowska. – Większość niezbędnych rzeczy mam już spakowanych pod pokładem. W tym jest żywność i 550 litrów wody. Chcę wyruszyć z Plymouth między 15 a 20 września. Jeszcze raz wszystkim bardzo serdecznie dziękuję, że są dziś tu ze mną i do zobaczenia w Gdyni.

 

 

DO ZOBACZENIA!

Autor