Wór medali w Kieler Woche

Autor:
wślizgu

W dniach 16-24 czerwca odbywał się w Kilonii żeglarski festiwal Kieler Woche, w którym wystartowało kilkudziesięciu reprezentantów Polski. Wspaniały sukces odnieśli dwaj Polacy w mistrzostwach Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnością w klasie Hansa 303. Złoty medal zdobył Piotr Cichocki, który triumf przypieczętował wygraniem wyścigu medalowego, a na najniższym stopniu podium stanął jego klubowy kolega Waldemar Woźniak. W ramach niemieckiej imprezy odbywały się też między innymi mistrzostwa świata w klasie Laser Radial mężczyzn, gdzie srebrny medal wywalczył Aleksander Arian (Sailing Team Rzeszów). Natomiast w olimpijskiej klasie 49er ponownie wysoki poziom potwierdziła załoga Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, zdobywając brązowy medal. Poza tym całe podium w klasie Laser Radial kategorii open zajęli Tytus Butowski, Łukasz Machowski oraz Mikołaj Silny.