Tarnacki wygrywa w orc 0 #GiragliaRolexCup2018

Autor:
wślizgu

Przemysław Tarnacki z załogą Ocean Challenge Yacht Club wygrali regaty Giraglia Rolex Cup w klasie ORC 0. Polacy triumfowali w wyścigach Inshore Races w St. Tropez oraz w słynnym wyścigu La Giraglia na trasie St. Tropez-Genua (243 mile morskie). W tym ostatnim, w klasyfikacji generalnej ORC Polacy zajęli 8. Miejsce, zaś w klasyfikacji Line Honours (w czasie rzeczywistym) 26. miejsce na 176 sklasyfikowanych jachtów.

- To świetny rezultat dla naszej klubowej załogi, złożonej w znacznej mierze z amatorów i najlepszy wynik w sześcioletniej historii naszych zmagań w tych wspaniałych regatach! - cieszył się skipper polskiej załogi, Przemysław Tarnacki.

Dwudziestoosobowa załoga Ocean Challenge Yacht Club pod polską banderą żeglowała w 66. edycji tych najstarszych regat morskich na Morzu Śródziemnym na zaawansowanym technologicznie 60-stopowym jachcie Phoenix wykonanym z carbonu. Natomiast w klasie ORC A na 17. pozycji rywalizację ukończyła załoga TP52 Artura Sikorskiego, na liście startowej znalazły się 33. jednostki.