BIZNES LIGA ŻEGLARSKA

Autor:
wślizgu

11 załóg rywalizuje w tym sezonie w Biznes Lidze Żeglarskiej. Regaty dla firm, organizowane przez GSC Yachting, tradycyjnie rozgrywane są w Sopocie na trasie ułożonej w pobliżu mola. W lidze ściga się także załoga magazynu sportów wodnych W Ślizgu!

Rywalizacja odbywa się w dwóch grupach eliminacyjnych. Załogi ścigają się co dwa tygodnie i zbierają punkty do klasyfikacji generalnej. W wielkim finale, pod koniec września spotkają się po trzy najlepsze załogi z każdej grupy. Tytułu broni zespół D.A.D Sportswear Informer Med, który i w tym roku jest faworytem, co potwierdził w pierwszych, tegorocznych regatach wygrywając swoją grupę przed ekipami Olivia Business Centre, Sosnowski i Atena.

W grupie I po dwóch przystankach, bezkonkurencyjna okazała się załoga Sail Service, która w latach ubiegłych wygrywała już całą Biznes Ligę Żeglarską. Załoga W Ślizgu! plasuje się natomiast na mocnym drugim miejscu, a na chwilę obecną podium zamyka załoga Eurocast.

Warto zaznaczyć, że pierwszy raz w historii Biznes Ligi Żeglarskiej organizatorzy z powodu zbyt silnego wiatru byli zmuszeni do odwołania regat.

- Jak wiecie, bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Ci, którzy mieli okazję wypłynąć motorówką na akwen, wiedzą o czym mówię – podkreśla Rafał Sawicki, organizator Biznes Ligi Żeglarskiej. - Nie tylko my odwoływaliśmy wyścigi. W rozgrywanym równolegle Nord Cup w Gdańsku, również wszyscy siedzieli na brzegu – tłumaczy.

Nie oznacza to jednak, że III runda ligi zostaje całkowicie odwołana. Regaty zostaną rozegrane w późniejszym terminie, najprawdopodobniej w pierwszy weekend września. Do zobaczenia na wodzie!

 

Biznes Liga Żeglarska daje możliwość uczestnictwa w wysokiej klasy, profesjonalnych wyścigach regatowych pomiędzy reprezentantami rozmaitych biznesów, prowadzonych pod okiem czołówki polskich żeglarzy sportowych. Każdy uczestnik może nauczyć się taktyki walki z przeciwnikiem, trymowania żagli oraz technik prowadzenia jachtu. 

Projekt jest skierowany do biznesu – jako narzędzie do aktywizowania własnych pracowników i budowania atmosfery pracy zespołowej lub jako metoda budowania relacji z klientami w niebanalnym formacie. Cykliczne regaty prowadzone są na jednakowych, wyczynowych jachtach sportowych Delphia 24 OneDesign.

Autor