Żeglowanie w centrum Sopotu

Autor:
Klaudia Krause-Bacia

Żeglarze - od zawodowców po amatorów, klasy olimpijskie i pełnomorskie, mistrzowie sportów deskowych od surfingu, po windsurfing, a na kajtach kończąc. Przedstawiciele świata biznesu, kultury i mediów. Wszyscy, już po raz siódmy, spotkają się 25 maja na Sopot Wave, by powitać sezon żeglarski. Będzie żeglarsko, lifestyle’owo i z przytupem!

Jak wiadomo, ideą Sopot Wave jest połączenie dwóch światów – mody i żeglarstwa, których wspólnym mianownikiem po prostu lifestyle. W tej edycji organizatorzy postawili na żeglarstwo bardziej niż zwykle. 

- Wprowadzamy jeszcze więcej żeglarstwa. Przede wszystkim łącząc Sopot Wave z Biznes Ligą Żeglarską, czyli regatami odbywającymi się przez cały sezon przy sopockim molo. To połączenie tworzy jeden wielki projekt żeglarski. Podczas majowej edycji poznamy startujące załogi, a zwycięzców podczas październikowego Sopot Wave. Ponadto sezon rozpoczynamy okazale i aktywnie, prezentując Żeglarski Puchar Trójmiasta. To regaty, które odbywają się w największych ośrodkach żeglarskich Zatoki Gdańskiej: Marinie Gdańsk, Marinie Sopot, Marinie Gdynia – podkreśla Aleksandra Staruszkiewicz, project manager Sopot Wave.

To nie wszystko. Na imprezie pojawi się bohater marcowej okładki magazynu W Ślizgu! – Roman Paszke, który oficjalnie zaprezentuje swoją książkę „Ptaki Oceanów 15 lat później”. Spodziewać się można również bohatera tego wydania, człowieka, który jest synonimem żeglarstwa w najszerszym tego słowa znaczeniu! Zawodowym żeglarzom towarzyszyć będzie świat biznesu, w tym m.in. uczestnicy Biznes Ligi Żeglarskiej oraz członkowie sopockich klubów: SKŻ Ergo Hestia, UKS Navigo i Yacht Club Sopot.

Oczywiście nie zabraknie pokazów mody i sztuki. Jednak w tym roku na wybiegu pojawią się przede wszystkim kreacje sportowo - lifestylowe, których klamrą będą organiczne, niezwykle oryginalne kostiumy Katarzyny Konieczki. Całość zwieńczy wernisaż Radka Kobusa, artysty, który przenosi fale na płótno. Tegoroczna edycja Sopot Wave odbędzie się w jednym z wnętrz niedawno wybudowanego Sopot Centrum. Zaczynamy odliczanie!

W Ślizgu! jest partnerem i patronem medialnym Sopot Wave.