Koniec teamu POL11

Autor:
wślizgu

Mistrzynie świata w klasie 470, Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczynska, podjęły decyzję o zakończeniu współpracy. Oświadczenie, w którym zawodniczki poinformowały o rozwiązaniu teamu POL11 , ukazało się 7 maja. Tłumaczą, że ich drogi, jako partnerek sportowych rozchodzą się, a decyzja jest przemyślana i ostateczna. Skrzypulec i Mrózek Gliszczynska podziękowały też za dotychczasowe wsparcie kibiców, rodzin, przyjaciół i sponsorów. Na razie nie wiadomo, jak dalej potoczą się kariery sportowe żeglarek.

"Od Rio większość moich myśli, planów i ustawienia kalendarza było podyktowane #RoadToTokio, niestety teraz nie jestem w stanie powiedzieć czegokolwiek o przygotowaniach do IO 2020. Działamy z PZŻ i próbujemy znaleźć rozwiązanie dobre dla każdego z osobna jak i dla całej klasy 470 w Polsce" - komentuje Irmina Mrózek-Gliszczynska.

Polska załoga istniała od 2014 roku, osiągając liczne sukcesy. Mają na koncie m.in. 10. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku, mistrzostwo świata w klasie 470 oraz zwycięstwo w regatach Pucharu Świata w Gamagori w 2017 roku. W ostatnich tygodniach dziewczynom wiodło się jednak gorzej – w kwietniowych regatach o Puchar Księżniczki Zofii nie zakwalifikowały się do złotej floty i zajęły 25. miejsce.

Autor