Medale 2017

Autor:
wślizgu

W ciągu minionych 12 miesięcy, reprezentanci Polski konkurencji olimpijskich zdobyli 9 medali złotych, 7 srebrnych i 2 brązowe. Najwięcej laurów zgarnęła sterniczka Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin), która w klasie 470 razem z Irminą Mrózek Gliszczynską (ChKŻ Chojnice) została mistrzynią świata, a w parze z Jolantą Ogar (AZS AWFiS Gdańsk) wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy.

W sumie w 2017 roku reprezentanci kadry narodowej seniorów konkurencji olimpijskich w imprezach rangi międzynarodowej zdobyli łącznie 18 medali, w tym 9 złotych. Z kolei rok wcześniej, w sezonie 2016 uzyskali taką samą liczbę medali, tylko o 3 złote krążki więcej. Czy magiczna 18 pojawi się też w nadchodzącym 2018? Zobaczymy.

 

Majorka – PŚ

Złoto - RS:XK I RS:X M (Klepacka, Tarnowski)

Srebro - 470K (Skrzypulec/Ogar)

 

Santander - PŚ

Srebro - 49er (Przybytek/ Kołodziński)

 

Heres - PŚ

Złoto - RS:X K (Klepacka)

Srebro - RS:X M (Myszka)

 

Gamagorii - PŚ

Złoto - 470 (Skrzypulec/Gliszczynska)

Złoto - RS:X M (Paweł Tarnowski)

Brąz - 49er (Przybytek/Kołodziński)

 

Aarhus - Test event

Srebro - RS:X M (Paweł Tarnowski)

Srebro - 470 (Skrzypulec/Gliszczynska)

 

Kieler Woche

Srebro - 470 (Skrzypulec /Gliszczynska)

Srebro - 49er (Przybytek/Kołodziński)

 

Mistrzostwa Europy

Złoto - RS:X K (Klepacka)

Złoto - Hansa 303 (Piotr Cichocki)

Brąz - 470K (Skrzypulec/Ogar)

 

Mistrzostwa Świata

Złoto - 470 (Skrzypulec/Gliszczynska)

Złoto - Hansa 303 (Piotr Cichocki)

 

 

KLASA LASER RADIAL

Magdalena Kwaśna - 26.7–2.8 NIEUWPOORT. MMŚ kl. Laser Radial, BRĄZ

Wiktoria Gołębiowska Gdynia 06.07 – 13.07Młodzieżowe Mistrzostwa Europy Klasy Laser Radial, ZŁOTO

Wiktoria Lehmann Gdynia 06.07 – 13.07 Młodzieżowe Mistrzostwa Europy Klasy Laser Radial, BRĄZ

Marcin Rudawski 19–26.8 MEDEMBLIK. MŚ kl. Laser Radial, ZŁOTO

Wojciech Klimaszewski Gdynia 06.07 – 13.07 Młodzieżowe Mistrzostwa Europy Klasy Laser Radial, BRĄZ

 

KLASA LASER STANDARD

Maciej Grabowski 12–19.9 SPLIT. MŚ kl. Laser, ZŁOTO

 

KLASA 420

Jakub Gołębiowski/Filip Szmit 13.08 Riva del Garda, Mistrzostwa Europy Juniorów U17, BRĄZ

 

KLASA OPTIMIST

Igor Kuczys 05.08 Burgas, Mistrzostwa Europy w klasie Optimist, SREBRO

 

KLASA CADET

Eryk Martynko/Kinga Martynko 29.7–11.8 BRUINISSE (Holandia). MŚ kl. Cadet., ZŁOTO

Paweł Grabowski/Krystian Krysiak 29.7–11.8 BRUINISSE (Holandia). MŚ kl. Cadet., BRĄZ

 

KLASA MICRO

Grzegorz Banaszczyk/Piotr Tarnacki/Bartosz Makała 19-25.09 Annacy, Mistrzostwa świata w klasie Micro, ZŁOTO

 

KLASA DN

Sara Piasecka 13-17.02  Żnin Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów kl. DN Mistrzostwa Europy kl. IOP DN, IOP, SREBRO

Zuzanna Rybicka 13-17.02  Żnin Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów kl. DN Mistrzostwa Europy kl. IOP DN, IOP, ZŁOTO

Karol Jabłoński 22-28.01 Western Region USA Mistrzostwa Świata kl. DN, ZŁOTO,  22.02 Balaton, Mistrzostwa Europy kl. DN, ZŁOTO

Michał Burczyński 22-28.01 Western Region USA Mistrzostwa Świata kl. DN, BRĄZ, 22.02 Balaton Mistrzostwa Europy kl. DN, SREBRO

Łukasz Zakrzewski 22.02 Balaton Mistrzostwa Europy kl. DN, BRĄZ

 

KLASA ICE OPTI

Amelia Potejko 13-16.02 Żnin, mistrzostwach świata juniorów Ice Optimist, SREBRO

Laura Banach 13-16.02 Żnin, mistrzostwach świata juniorów Ice Optimist, BRĄZ

Cezary Sternicki 13-16.02 Żnin, mistrzostwach świata juniorów Ice Optimist, BRĄZ

 

KLASA A CLASS

Tymoteusz Bendyk 19–26.8  SOPOT. MŚ A-Class, SREBRO

Jakub Surowiec 19–26.8 SOPOT. MŚ A-Class, BRĄZ

 

KLASA WINDSURFING

Maja Dziarnowska 08.07  La Tranche Sur Mer Mistrzostwa Świata Kobiet  IFCA w slalomie, BRĄZ

Michał Polanowski 22.10  Gallipoli Mistrzostwa Europy Formuły Windsurfing, ZŁOTO

Hubert Mokrzycki 22.10 Gallipoli Mistrzostwa Europy Formuły Windsurfing, BRĄZ