Retro i klasycznie

Autor:
Klaudia Krause-Bacia

Wodne gokarty, retro motorówki, nowoczesne houseboaty i oczywiście jachty – w sumie ponad 130 wystawców - to wszystko można było zobaczyć na tegorocznych targach żeglarstwa w Łodzi. Złote medale Boatshow 2017 trafiły do stoczni Antila i Emzi. 

Wydarzeniem targów były z pewnością prezentowane nowości. Swoją premierę miały: drewniany jacht motorowy White Eagle, katamaran Navigathor 26, żaglowy SEN 749 oraz jachty spacerowe nawiązujące swoim wyglądem do popularnych houseboat’ów. Wśród nowości znalazł się także bolid wodny Gokart 3 Bros oraz najmniejszy jacht regatowy na świecie – mini 230.

Tradycyjnie przyznano też nagrody dla najlepszych jednostek targów. Złoty medal Boatshow 2017 w kategorii jacht żaglowy zdobył jacht żaglowy Antila 24.4. - jedna z ciekawszych konstrukcji tegorocznego sezonu, a najlepszym jachtem motorowym została debiutująca konstrukcja Emzi 767 Classic. 

Nagrodę dziennikarzy, w której komisji mieliśmy przyjemność uczestniczyć, zdobyły: mikrożaglówka Mini 230 (kat. jacht żaglowy) oraz Pegazus 450 – motorówka wyróżniająca się modułową zabudową oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. 

Łódzkie Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow odbyły się już po raz 19. 

 

Artur Wardzyński, Emzi Boats:

Prace nad pierwszym modelem trwały kilka lat, od samego początku podstawowymi wytycznymi był: design, walory nautyczne oraz jakość. Chcieliśmy jako zespół stworzyć markę, która postrzegana będzie zarówno w Polsce, jak i na świecie jako ponadczasowa. Pierwszy pokaz łodzi na Targach Sportów Wodnych w Giżycku uzmysłowił nam, że obraliśmy bardzo dobry kurs – otrzymaliśmy nagrodę główną w kategorii Jacht Motorowy 2017.  Pokazy, które organizowaliśmy później utwierdzały nas w tym przekonaniu. Następnie na zakończenie sezonu ogromne wyróżnienie, ale także miłe zaskoczenie, otrzymaliśmy Złoty Medal w kategorii Jacht Motorowy 2017 na targach BoatShow w Łodzi. Spośród bardzo dobrze znanych i długo już działających na rynku stoczniowych marek, otrzymaliśmy ogromne wyróżnienie, które przeradza się dla nas w ogromny sukces. Tak rozpoczęty debiut pozwala nam patrzeć w daleko w przyszłość, a jednocześnie przyspieszyć prace nad nowym modelem Emzi