Infoski.pl. Góry niezwykłych wrażeń

Na narty samolotem Wizz Air z Gdańska, Poznania, Warszawy i Katowic polecimy do najciekawszych ośrodków narciarskich w Alpach i Pirenejach. Dzięki połączeniom lotniczym spektakularne kurorty są dostępne na wyciągnięcie ręki.  

Dolina Aosty

narty u podnóża czterech najWyższych alpejskich szczytóW

Najwyższe szczyty w Europie, najdłuższe zjazdy, najwięcej śniegu, słońca i wszystkiego naj, co tylko możemy sobie wyobrazić w Alpach, znajdziemy w jednym miejscu i na jednym skipasie w Dolinie Aosty. 

Wszystkie cztery alpejskie giganty Mt.Blanc (4 809 m n.p.m.), Monterosa (4 634 m n.p.m.), Matterhorn (4 478 m n. p. m.) i Grand Combin (4314 m n. p. m.), możemy zobaczyć jak na dłoni z górnej stacji ultranowoczesnej, obrotowej gondoli Sky Way Monte Bianco. Spektakularny widok z dachu Europy to nie wszystko. Niepowtarzalnych emocji narciarzom dostarczy zjazd wśród pól lodowcowych i wyniosłych szczytów kultową 24-kilometową Vallee Blanche aż do Chamonix. Taka wyprawa to ukoronowanie marzeń wielu miłośników białego szaleństwa. Bądźcie jednak pewni, że tego typu wyzwań, może z mniej dumnie brzmiącymi nazwami, jest w Dolinie Aosty znacznie więcej. Kiedy ostatnio byliście w dolinie Malfatty, na lodowcu Rutor, czy w bajecznej Valgrisenche? Niektórym te nazwy nie mówią kompletnie nic. Nie ma się czemu dziwić, bo do Doliny Aosty z Polski samochodem jest po prostu daleko.

Księstwo Andory. Narty w rytmie flamenco

 Miniaturowe Państwo na pograniczu Francji i Hiszpanii jest największym centrum narciarstwa w całych Pirenejach. W dwóch ośrodkach narciarskich Grandvalira i Vallnord znajduje się łącznie ok. 300 km tras narciarskich, a dojazd z lotniska w Barcelonie zajmuje około 3 godziny. Andora to doskonałe warunki śniegowe przez całą zimę, świetnie przygotowane szerokie trasy, doskonała śródziemnomorska kuchnia i największa wolnocłowa strefa w Europie. Do tego 300 słonecznych dni w roku gwarantuje udane narciarskie wakacje pod błękitnym niebem w blasku słońca. 

Andora to jedyne państwo na świecie, gdzie jest więcej tras narciarskich niż dróg asfaltowych. Hotele usytuowane są obok dolnych stacji gondoli i wyciągów krzesełkowych. Ich ogromna przepustowość sprawia, że nie ma tutaj kolejek nawet w święta. We wszystkie miejsca można dotrzeć na nartach i co najciekawsze, po trasach o różnym stopniu trudności. Po nartach relaks w największym kompleksie basenów termalnych w tej części Europy. Caldea Thermal Spa & Inuu zapewniają swoim gościom m.in. jacuzzi pod gołym niebem, sauny, rzymskie łaźnie, kąpiele wśród pomarańczy oraz specjalne strefy cichego wypoczynku. Na łowców adrenaliny oczekują wyprawy heliski, hotel Igloo i nurkowanie pod lodem.

Samolotem szybciej, wygodniej i po prostu lepiej

 

Przelot i dojazd z lotniska do hotelu trwa zaledwie kilka godzin i jest bardziej komfortowy niż wyprawa samochodem w góry w zimowych warunkach. Oferta infoski.pl to kompletne pakiety dla narciarzy: przelot, hotel, transfer z lotniska, przewóz sprzętu sportowego i ubezpieczenie.

Autor