Złota Zofia!

Autor:
Klaudia Krause-Bacia

Zofia Klepacka (Legia Warszawa) zdobyła w Marsylii złoty medal mistrzostw Europy w windsurfingowej klasie RS:X. W regatach rywalizowało w sumie 265 deskarzy.

- Jest we mnie niesamowita radość. Złoty medal mistrzostw Europy jedzie do Polski. Myślałam sobie, że przydałoby się w końcu znowu zdobyć złoto, ponieważ po raz ostatni na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy stałam w 2011 roku w Bourgas w Bułgarii. Kolejne lata to były głównie brązowe medale. No i w końcu po tylu latach udało się znowu wywalczyć złoto. W półfinale walka toczyła się do samego końca z Włoszką i można powiedzieć, że wyprzedziłam ją na ostatnich metrach, dzięki czemu znalazłam się w finale. Wtedy wiadomo już było, że będę miała srebrny medal, ponieważ w finale startowała z nami zawodniczka z Hongkongu. Na ostatni wyścig pojawił się silniejszy wiatr, więc pływaliśmy w ślizgu. W finale miałam bardzo dobry start, a Rosjanka trochę gorszy, więc później kontrolowałam obie rywalki, ale bardziej skupiałam się na pilnowaniu rosyjskiej zawodniczki - opisała rywalizację zaraz po zejściu na brzeg Zofia Klepacka.

 

Dla Klepackiej jest to czwarty z rzędu medal mistrzostw Europy. Rok temu była druga, a na dwóch poprzednich trzecia. Po raz ostatni cieszyła się ze złotego medalu mistrzostw Starego Kontynentu we wrześniu 2011 roku w Bourgas w Bułgarii.