Sopot Wave Regatta

Autor:
Klaudia Krause-Bacia

Kilkadziesiąt osób, Zatoka Gdańska, Sopot, wszechogarniające słońce i pomyślne wiatry – to bilans pierwszych regat zorganizowanych przez wydawnictwo W Ślizgu! we współpracy z GSC Yachting. Historyczne zwycięstwo odniosła załoga Thalgo Poland.

Sopot Wave już na stałe wpisał się w kalendarz wiosenno-letnich wydarzeń lifestylowych w Trójmieście. Ta edycja jednak zaznaczyła swoją obecność w świecie żeglarskim jeszcze mocniejszym akcentem niż zwykle. Tym razem współpraca magazynów W Ślizgu! oraz Prestiż z GSC Yachting przyniosła efekt w postaci Sopot Wave Regatta – pierwszych, autorskich regat zorganizowanych specjalnie dla klientów i partnerów magazynów.  

- Pogoda nam dziś dopisała. Po miesiącu zimna i ulew, w końcu wyszło słońce, a to szczególnie ucieszyło załogi startujące w Sopot Wave Regatta, czyli pierwszych regatach towarzyszących naszej imprezie. Była zdrowa rywalizacja, była zabawa, było sportowe zacięcie regatowe, wszystko czego potrzeba, aby rozegrać dobre, pełne emocji regaty. Mam nadzieję, że od teraz będą one nieodłącznym elementem każdej następnej edycji Sopot Wave – podsumował Michał Stankiewicz, wydawca magazynu W Ślizgu! oraz Prestiż, organizator Sopot Wave. 

W zawodach wzięli udział miłośnicy żeglarstwa cenionych trójmiejskich przedstawicieli biznesu. O trofeum Sopot Wave Regatta rywalizowały załogi pod banderą: Centrum medyczne dr Kubik i BrainPlus, Mediafocus, Thalgo Poland, Energa SA oraz gościnnie, poza konkurencją dwie załogi Yacht Club Sopot, w tym jedna przygotowująca się do startu w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej. Rywalizacja była zacięta i pełna emocji. Na Zatoce Gdańskiej panowały idealne warunki wietrzne, 8-12 węzłów. Przez kilka godzin uczestnicy wyścigów walczyli z wiatrem, sprzętem i własnymi słabościami. Łącznie rozegrano pięć wyścigów. 

Bezkonkurencyjna okazała się drużyna Thalgo Poland, jedyna załoga, złożona z samych kobiet, która wykazała ogromną wolę walki aż do ostatniego flightu. To właśnie im przypadło w udziale pierwsze miejsce w Sopot Wave Regatta.

- Jesteśmy bardzo zadowolone z udziału w Sopot Wave Regatta. Jako jedynej w całości żeńskiej załodze, pomimo wyrównanej rywalizacji, udało nam się zdobyć zaszczytne pierwsze miejsce. Szczególne podziękowania należą się naszemu sternikowi, Jakubowi Marcinkowskiemu, który dołożył wszelkich starań, aby nas odpowiednio przeszkolić i zmotywować. Tym zwycięstwem udowodniłyśmy, że team Thalgo Poland kocha wyzwania i jest niekwestionowanym liderem – podsumowuje Agnieszka Maj, koordynator ds. marketingu Thalgo Poland.

Drugie miejsce zajęła drużyna Energa SA, podium zamknęła załoga Centrum medyczne dr Kubik i BrainPlus, a całość dopełnił team Mediafocus – jednak trzeba zaznaczyć, że była to jedyna załoga, która nie korzystała z pomocy skipera z zewnątrz (!). Rozdanie nagród odbyło się na imprezie Sopot Wave w hotelu Sheraton. 

 

- Pierwsze Sopot Wave Regatta przeszło do historii. Po raz kolejny udowodniliśmy, że połączenie świata sportu i biznesu to doskonałe rozwiązanie, które znakomicie buduje relacje, zarówno żeglarskie, partnerskie jak i zespołowe – podkreśla Rafał Sawicki z GSC Yachting.