GIGANT PRZYPŁYNIE DO GDYNI

Autor:
Matylda Promień

To będzie hit sezonu! 23 czerwca w gdyńskim porcie pojawi się najdłuższy i jednocześnie największy pod względem tonażu w historii polskich portów statek pasażerski – Norwegian Getaway armatora NorwegianCruise Line. Pływający pod banderą Bahama statek o długości 325 metrów należy do największych wycieczkowców świata. 

Ta innowacyjna jednostka, z przepiękną promenadą na świeżym powietrzu i wieloma atrakcjami, wypływa głównie w tygodniowe rejsy z Miami w rejon Wysp Karaibskich. Tego lata pojawi się jednak także na Bałtyku, nie omijając Gdyni. 

W bogatej ofercie rozrywkowej, kulinarnej, sportowej i rekreacyjnej statku znaleźć można m.in. teatr, bibliotekę, galerię, niemal 30 restauracji, Aqua Park z 5 zjeżdżalniami oraz zajmujący 3 pokłady kompleks sportowy z boiskiem do koszykówki, polem do gry w minigolfa oraz bieżnią. 

 

Na pokładzie Norwegian Getaway znajduje się też ogromny park linowy, ściana wspinaczkowa, klatka linowa ze zjeżdżalnią, a dla najodważniejszych śmiałków – wąskie platformy, wychodzące kilka metrów poza obręb statku. Na pokładzie znajduje się ponad 2000 kabin i apartamentów zdolnych pomieścić niemal 4000 pasażerów. 

Autor

Matylda Promień