Balticarium edukuje

Autor:
Matylda Promień

Balticarium, innowacyjna platforma edukacyjna mająca przybliżyć fascynujący świat Morza Bałtyckiego, zainaugurowała swoją działalność. Autorką projektu jest Natalia Uryniuk, gdańszczanka, doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Balticarium.com to interaktywna strona internetowa, dzięki której można poznać zwierzęta Morza Bałtyckiego. Przeczytamy o tych popularnych: mewie śmieszce, morświnie czy śledziu, jak i tych mniej znanych: nereidzie, pąkli lub kurze diable. Treści na stronie są skierowane do dzieci i dorosłych. 

Twórczyni projektu, Natalia Uryniuk połączyła sztukę i edukację. Opisy zwierząt cechują się humorem, który ułatwi najmłodszym poznanie morskiej fauny. Nie brakuje również naukowych treści, którym daleko jednak do encyklopedycznych definicji. W ramach projektu organizowane są różne wydarzenia edukacyjne i warsztaty o tematyce morskiej. 

 

Z inicjatywy Balticarium Elżbieta Krystek-Jones, poetka z USA napisała 35 rymowanych wierszy o zwierzętach bałtyckich. Natomiast Anna Gawęda stworzyła wiersze inspirowane instytucjami edukacji morskiej. Opublikowane zostały także ciekawostki ekologiczne, których autorami są twórcy bloga Green Projects.

Autor

Matylda Promień