Powitanie sezonu na sopockiej fali

Autor:
Klaudia Krause-Bacia

Żeglarze - od regatowców i zawodowców po amatorów i miłośników pływania. Klasy olimpijskie i pełnomorskie. Mistrzowie sportów deskowych od surfingu, po windsurfing, a na kajtach kończąc. Przedstawiciele świata biznesu, kultury i mediów. Wszyscy po raz kolejny spotkają się 6 maja na Sopot Wave, by powitać sezon żeglarski 2017. 

 

 

Tym razem ta wielka impreza odbędzie się we wnętrzach i na tarasie sopockiego hotelu Sheraton. Kilkaset metrów dalej, od poprzedniej, jesiennej edycji, która była wyjątkowa głównie z jednego powodu. Punktem absolutnie kulminacyjnym był pokaz specjalny, w którym najlepsi polscy żeglarze, olimpijczycy i członkowie kadry narodowej wcielili się w role modeli. Swój debiut ma już za sobą m.in. Przemek Miarczyński, brązowy medalista z Londynu w windsurfingowej klasie RS:X, Gosia Białecka, olimpijka, ubiegłoroczna mistrzyni świata w klasie RS:X, Irmina Mrózek - Gliszczyńska reprezentująca Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w klasie 470, Paweł Tarnowski, brązowy medalista Mistrzostw Europy w klasie RS:X, czy Jacek Noetzel, szef UKS Navigo, wielokrotny katamaranowy mistrz A-klasy

Pokaz wzbudził wiele pozytywnych emocji, nie tylko w środowisku żeglarskim, ale i poza. Dlatego już teraz zapowiadamy, że 6 maja będzie równie zaskakująco. Sopot Wave należy do największych w kraju imprez integrujących środowisko żeglarskie i promujących nie tylko żeglarstwo tradycyjne, ale i te najmłodsze dyscypliny, jak windsurfing i kitesurfing, czy będące wręcz na początku krajowej kariery – jak surfing. Dlatego ta edycja poświęcona zostanie właśnie tym najmłodszym, a na wybiegu królować będą kajciarze i surferzy. Kto będzie gwiazdą pokazu? Tego dowiecie się 6 maja.

Zawodowym żeglarzom tradycyjnie towarzyszyć będzie świat biznesu, w tym m.in. uczestnicy Biznes Ligi Żeglarskiej oraz członkowie sopockich klubów: SKŻ Ergo Hestia, UKS Navigo i Yacht Club Sopot.

Ideą Sopot Wave jest połączenie dwóch światów – mody i żeglarstwa, których wspólnym mianownikiem jest po prostu lifestyle. Dlatego oprócz elementów czysto żeglarskich nie zabraknie pokazów mody, zarówno światowych jak i krajowych marek. Finał imprezy to koncert w wykonaniu znanego artysty.
Zaczynamy odliczanie!

 

W Ślizgu! jest partnerem i patronem medialnym Sopot Wave.