Polscy żeglarze na podium St. Maarten Heineken Regatta

Autor:
wślizgu

Skipper Przemysław Tarnacki na jachcie „Ambersail” zajął drugie, a płynący w załodze „Challengera” żeglarze Yacht Clubu Sopot trzecie miejsce w prestiżowych St. Maarten Heineken Regatta w klasie Ocean Racing. Na drugiej pozycji znalazła się również załoga jachtu „R-Six” z Robertem Janeckim w klasie Offshore Multihull. Warto też odnotować drugie miejsce w klasie Boreboat 1 polskiej załogi z Chicago na jachcie „Sea Otter 2” ze skipperem Janem Worwagiem oraz czwarte miejsce w klasie Maxi jachtu „Varsovie” z Tomaszem Ulatowskim.

Przemek Tarnacki „Ambersail”:

- Jestem dumny z mojej załogi za pięć ciężkich dni żeglugi. Każdy dał z siebie maxa – dziękuję! Przywozimy do Polski zwycięstwo w Commodore's Cup i drugie miejsce w Heineken. Jestem również zadowolony z jachtu, który, tak jak zakładałem, okazał się być dobrym wyborem na nasze regaty. Gratulujemy również załodze Sopot Yacht Club doskonałego trzeciego miejsca i postawy w trudnych warunkach, z jakimi przyszło im się zmierzyć w tym tygodniu.

Mateusz Kusznierewicz  „Green Dragon”/„Challenger”:

- Niesamowite jest to, ile może się wydarzyć w tak krótkim czasie. Od ekscytacji i szybkiej żeglugi na własnym VO70, poprzez chwilę frustracji po pechowym złamaniu masztu, ciężką pracę, aby móc kontynuować regaty, skończywszy na radości z żeglugi na wspaniałych oceanicznych jachtach regatowych i miejsca na podium regat. Wielkie słowa uznania dla całej załogi, która pokazała charakter, nie poddała się i przede wszystkim została razem do samego końca.

Robert Janecki „R-Six”:

- Przegraliśmy tylko z łódką lżejszą od naszej o 13 ton! Przegraliśmy jedynie dlatego, ze mieliśmy gorszy przelicznik , a nie żeglarską wiedzę czy warsztat. Dlatego też czujemy się świetnie i jesteśmy zadowoleni z wykonanej na tych zawodach pracy. Heineken Regatta kończymy z tą samą ilością punktów, co nasi lżejsi koledzy. To były naprawdę dobrze pożeglowane regaty i bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć w nich udział. Dziękujemy za kciuki wszystkim tym, którzy je trzymali i zapraszamy do śledzenia naszej załogi już za miesiąc na kolejnych sportowych zmaganiach na Les Voiles de St. Barth.

 

St. Maarten Heineken Regatta rozgrywane są od 1980 roku. W pierwszej edycji wzięło udział 12 załóg, w tym roku na starcie stanęło 165 załóg z 32 krajów w tym aż pięć z Polski. Słynna karaibska impreza to nie tylko wyścigi jachtów, ale również festiwal muzyczny z udziałem wielu znanych gwiazd muzyki pop.

Autor