DOUBLEHANDED po raz drugi

Autor:
wślizgu

Przed rokiem Paweł Wilkowski zorganizował najdłuższy w Polsce załogowy wyścig non stop. W tym roku gdyńska impreza ma szerszą formułę – żeglarze będą mieli do wyboru nie jedną, a trzy imprezy i dodatkowo wzbogaci się o nowy system prezentacji regat!

Doublehanded to najdłuższy w Polsce wyścig załogowy non stop. W tym roku regaty mają szerszą formułę – żeglarze będą mieli do wyboru nie jedną, a trzy imprezy, a wszystko z użyciem najnowszego systemu prezentacji regat.

Pierwsze regaty z cyklu Doublehanded zaplanowane są na 13-14 maja i zostały już wpisane do międzynarodowego kalendarza ORC. Będą to regaty na dystansie od sześćdziesięciu do stu mil, z Gdyni w kierunku Władysławowa i platformy Petrobaltic. Na chwilę obecną swój udział zadeklarowało 18 załóg.

Jednak sztandarowym wyścigiem cyklu nadal pozostaje czerwcowy wyścig - Gdynia Doublehanded Yachtrace. To właśnie na tych regatach będzie można zobaczyć nowy sposób relacjonowania na żywo.  Nowy system prezentacji regat  polega na tym, że pozycje jachtów w wyścigu zostaną nałożone na aktualną, animowaną mapę pogody przedstawiająca wiatr, chmury, temperaturę, ciśnienie lub fale. Mało tego, podczas wyścigu Gdynia Doublehanded Yachtrace (3-9 czerwca) znani żeglarze regatowi na podstawie danych z systemu będą omawiali publicznie aktualną sytuację na trasie wyścigu na wzór Vendee Globe.

- Pomysł na prezentację walki na trasie regat morskich przyszedł mi do głowy, gdy rozpoczynałem przygodę z organizacją pierwszej edycji regat Gdynia Doublehanded Yachtrace – jeden jacht, dwie osoby oraz 400-mil po Bałtyku – mówi Paweł Wilkowski, kapitan jachtowy, właściciel firmy Start-up, organizator offshoworych regat żeglarskich. - Jak wiadomo, nie jest łatwo, bez odpowiednio wysokiego budżetu zapewnić relacje z trasy wyścigu. Można jednak, dzięki technologiom satelitarnym, zapewnić prezentację aktualnej pozycji startujących jachtów.

 

Nowy system prezentacji opracowała gdyńska firma Endoto. Wilkowski w grudniu 2016 roku zlecił jej zbadanie możliwości technicznych i prawnych budowy systemu prezentacji, a już dzisiaj system jest już po pierwszych próbach. Czerwcowe regaty będą więc pierwszą próbą „w boju”.

 

Imprezy offshorowe Doublehanded w sezonie 2017:

  • WarmUp Doublehanded Challenge  (60-100 Mm), start 13 maja
  • Gdynia Doublehanded Yachtrace (400 Mm non-stop), start 3 czerwca
  • CoolDown Doublehanded Challenge (60-100 Mm), start 30 września
  • Szczegóły i zapisy na: www.doublehanded.gdynia.pl

 

 

Autor

galeria