Sono Idoni wygrał Biznes Ligę

Autor:
Klaudia Krause-Bacia

Załoga Sono Idoni Sailing Syndicate wygrała trzecią edycję Biznes Ligi Żeglarskiej. Warto dodać, że już po raz trzeci z rzędu.

Cztery weekendy regatowe, kilkadziesiąt wyścigów, dużo ostrej rywalizacji, ale przede wszystkim sporo żeglarskiej zabawy – tak można w skrócie podsumować wiosenną edycję Biznes Ligi Żeglarskiej 2016. Jednak to scenariusz czwartej rundy, która odbyła się 2 lipca przy sopockim molo był tym najbardziej emocjonującym. 

Mimo tego, że uczestnikom dopisywały znakomite warunki pogodowe – wysoka temperatura, dużo słońca i w miarę silny wiatr, osiągający w porywach 15 węzłów, to ostatnie regaty były dla zawodników nie lada wyzwaniem. Po raz pierwszy w historii różnice punktowe w czołówce były tak niewielkie, że walka o zwycięstwo trzeciej edycji rozstrzygnęła się w ostatnim wyścigu IV rundy projektu. Wszystko wskazywało na to, że wywodząca się z branży firma Sail Service zdoła w końcu odebrać tytuł panującym od początku ligi zawodnikom z Sono Idoni. Ci jednak nie poddali się i rzutem na taśmę obronili mistrzowski tytuł. 

- To była niesamowita końcówka regat. Poza pierwszymi regatami jeszcze w maju, zespół Sail Service żeglował od nas lepiej i wiedzieliśmy, że aby obronić tytuł musimy żeglować na 110% - opowiada Mariusz Kłobucki z teamu Sono Idoni. - Przed ostatnim wyścigiem finałowej rundy wszystkie zespoły otrzymały informację od komisji sędziowskiej o aktualnej punktacji. Okazało się, że jest remis i że ligę zwycięży załoga, która pierwsza minie linię mety ostatniego biegu. To była ogromna radość, gdy zrobiliśmy to właśnie my – cieszy się Kłobucki.

Znakomicie żeglowali również przedstawiciele Team Orlex, którzy w finale zajęli trzecie miejsce, zapewniając sobie dzięki temu również trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Trójmiasto.pl zakończyło rywalizację tuż za podium, wyprzedzając o niespełna punkt załogę magazynu WŚlizgu!, która ostatecznie zakończyła zmagania na piątej pozycji. Szóste miejsce zajął Eurocast Sailing Team.

Ceremonia zakończenia i wręczenia nagród wiosennej edycji BLŻ odbyła się w sopockim klubie TAN. Kolejna edycja już w pod koniec sierpnia. 

 

Kronika z wręczenia nagród na stronie 61