MOBILNY SYSTEM DIAGNOSTYCZNY SUZUKI NOWE, ZAAWANSOWANE NARZĘDZIE SERWISOWE

Autor:
wślizgu

Nowa aplikacja mobilnego systemu diagnostycznego Suzuki (Suzuki Diagnostic System Mobile) pozwala użytkownikowi na łatwe i natychmiastowe wysyłanie do autoryzowanego dealera Suzuki wszystkich informacji, jakie są potrzebne do obsługi technicznej i okresowej silnika zaburtowego. To innowacja, która pozwala na bardzo prosty dostęp do informacji o silniku, bez konieczności zdejmowania pokrywy i podpinania silnika do komputera. Co ciekawe, jeżeli w silniku zaburtowym wystąpi jakakolwiek usterka, możliwe jest zdalne przesłanie informacji, aby serwisanci mogli uzyskać dokładne dane przed przygotowaniem się do naprawy.

Suzuki Diagnostic System Mobile (SDS Mobile) współpracuje z nowym wskaźnikiem i wyświetlaczem wielofunkcyjnym. Wystarczy pobrać aplikację, która jest dostępna w wersji na system operacyjny iOS i Android, na smartfona - niepotrzebne jest dodatkowe urządzenie. Wysłany do dealera pocztą elektroniczną wygenerowany plik zawiera m.in. numer silnika, liczbę motogodzin od ostatniej wymiany oleju, całkowitą liczbę motogodzin i liczbę godzin pracy z różnymi prędkościami obrotowymi. Informacje te przechowywane są w aplikacji i można je przesłać bezpośrednio do swojego ASO Suzuki.

Szczegóły na: www.suzuki.pl/marine

OPIS DZIAŁANIA

 

1. Silnik zaburtowy wysyła dane dotyczące silnika i zamienia je na kod QR wyświetlany na ekranie wskaźnika lub wyświetlacza wielofunkcyjnego.
2. Za pomocą aplikacji Suzuki Diagnostic System Mobile zainstalowej na smartfonie należy zeskanować kod QR wyświetlany na ekranie wskaźnika lub wyświetlacza wielofunkcyjnego. Dane dotyczące silnika zostaną zapisane w pamięci smartfona.
3. Następnie można wysłać dane dotyczące silnika za pomocą poczty eletronicznej do autoryzowanego dealera Suzuki.

Autor